Vyber si pozici Potkejme se
Zůstaň v kontaktu

Finance & Data Analytics: Poznej náš tým!

  • Úvod
  • Příběhy našich lidí

Stejně jako tým Infrastracture, i tým Finance & Data Analytics vede Jirka. Tenhle Jirka má ale v hledáčku témata jako korporátní finance, prediktivní finanční qwmodely, Cost Benefit Analýzytransakční poradenství. A právě do poslední zmíněné oblasti, tedy na projekty, v rámci kterých jsou zpracovávány Due Diligence a M&A, hledá spolu s ostatními členy týmu nového juniorního kolegu. Nahlédni pod pokličku a zjisti, jestli právě tyto oblasti nejsou to, co pro začátek svojí kariéry potřebuješ!

Jiří Köhler

Ahoj, jsem Jirka a v GT jsem začínal jako Business Analyst v roce 2014. Původně jsem se měl zaměřovat na energetické projekty. Netrvalo však dlouho a uvědomil jsem si, že více upřednostňuji spíše finance a zpracování dat. Důvěra od kolegů mě brzy přivedla k projektům, kde jsem měl šanci podílet se například na řízení financí finské společnosti Škoda Transtech, která vyrábí primárně vlakové soupravy a tramvaje, odkud jsem se přesunul na řízení rakouské slévárny hliníku, až po integraci a ukotvení finančních principů u světového leadra v mediálních službách.

Na našem týmu a celém GTčku si nejvíce cením přátelského prostředí, které lze jen těžko popsat, to se musí zažít.

> > Napiš mi na LinkedIn, odpovím Ti

Honza Havelka

Jmenuju se Honza Havelka a v GT pracuju jako Manager v týmu Finance & Data Analytics, kde zaštiťuju finanční modeling (CBA, prediktivní modely) a nově taky transakční poradenství (Due Diligence a M&A dealy). Kromě samotného know-how si hodně cením možnosti kompletně vést projekty a lidi, minimálně u sebe v tom totiž pozoruju značné zlepšení oproti předchozí práci a velkou přidanou hodnotu GTčka.

V roce 2018 jsem přestoupil ze švédské banky Nordea do GT na pozici Consultant. Primární motivací pro mě byl výborný tým lidí a variabilita projektů, ať už se jedná o odvětví klientů nebo o samotnou náplň projektů, kdy jsem se dostal od energetiky přes odpadní hospodářství až do blockchainových investičních fondů.

Co se týmu lidí týče, není to v GT Advisory jen prázdná korporátní hláška. Spousta mladých a podobně smýšlejících lidí s výborně hraničním smyslem pro humor – to si rád nabídnu a věřím tomu, že něco podobně dobrého bych jinde nezažil.

> > Napiš mi na LinkedIn, odpovím Ti

Michal Pražský

Jsem Michal a studuji magistra na Fakultě financí a účetnictví na VŠE se zaměřením na Finance. Počáteční nervozita po odeslání CVčka byla ta poslední, co jsem zažil. Během pohovoru jsem si v 60 minutách promluvil s reprezentanty ze všech týmů, abych poznal své budoucí kolegy a přátelskou, neformální atmosféru, která zde panuje. Následně jsem před nastoupil na pozici Business Analyst. Chtěl jsem práci, která mě bude stále posouvat vpřed, každým dnem se budu učit nové věci a která pro mě bude i trochu výzva a po dvou měsících můžu říct, že jsem nezůstal ani v jednom ohledu zklamaný. Doposud jsem měl možnost pracovat na několika zajímavých projektech, včetně tržního porovnání investičních fondů, Due Diligence Startupu i M&A poradenství.

> > Napiš mi na LinkedIn, odpovím Ti

Jindra Brejcha

Ahoj, jmenuji se Jindra Brejcha a do týmu FDA jsem nastoupil čerstvě po dokončení bakaláře. Mojí hlavní motivací bylo zajímavé spojení financí a dat, na kterou se náš tým zaměřuje. Od prvního dne jsem byl mile překvapen množstvím zodpovědnosti, jež mi v GT jako totálnímu „zelenáčovi“ dali. Ačkoliv jsem ze startu neměl tolik zkušeností, postupem času jsem se díky přátelskému kolektivu naučil celou řadu nových dovedností. Nejprve jsem pracoval na finančních projektech pro velké české společnosti, po roce jsem však svoji dráhu zaměřil na datové služby. Kdybych měl svoje dosavadní působení shrnout, určitě bych vyzdvihnul velmi různorodou práci a skvělý kolektiv – dle mého názoru ideální kombinace pro studenta startujícího svoji kariéru. 

> > Napiš mi na LinkedIn, odpovím Ti

Adam Čepec

Jmenuji se Adam a momentálně studuji magistra na první fakultě VŠE. Do GT jsem nastoupil hned po dokončení bakalářského studia. Vlastně již od prvního dne mě kolegové (a v některých případech zároveň spolužáci) začlenili do práce na již běžících projektech. Za pár týdnů jsem začal přebírat odpovědnost za dílčí úkoly a velmi rychle jsem zapadnul mezi lidi v týmu FDA a zvyknul si na práci s nimi. Postupem času jsem si vyzkoušel různorodé projekty v soukromém i veřejném sektoru, a právě pestrost se stala tím, co mě na mojí práci začalo bavit (nehledě na firemní večírky, které bývají rovněž velmi pestré). Neformální atmosféra v kanclu poskytuje skvělou příležitost přijít za kýmkoli v Advisory a požádat o radu nebo nějaké téma prostě „vybrainstormovat“, což je k nezaplacení, když si člověk po marném zírání do monitoru neví rady sám. Nakonec jsem zjistil, že GT je super firma pro start kariéry nejen v consultingu. Tak pojďme zkusit pracovat spolu a potom zajít na zasloužené pivko!

> > Napiš mi na LinkedIn, odpovím Ti

Web tymjenejvic.cz říká:
This is a warning message.