Vyber si pozici Potkejme se
Zůstaň v kontaktu

Finance & Data Analytics: Poznej náš tým!

  • Úvod
  • Příběhy našich lidí

Stejně jako tým Infrastracture, který jsme zveřejňovali nedávno, i tým Finance & Data Analytics vede Jirka. Tenhle Jirka má ale v hledáčku témata jako korporátní finance, prediktivní finanční qwmodely, Cost Benefit Analýzy a nově, po fúzi týmů, i transakční poradenství. A právě do poslední zmíněné oblasti, tedy na projekty, v rámci kterých jsou zpracovávány Due Diligence a M&A, hledá spolu s ostatními členy týmu nového juniorního kolegu. Nahlédni pod pokličku a zjisti, jestli právě tyto oblasti nejsou to, co pro začátek svojí kariéry potřebuješ!

Napiš nám nebo rovnou pošli CVčko a zažij jízdu ve fialovém dresu!

Jiří Köhler

Ahoj, jsem Jirka a v GT jsem začínal jako Business Analyst v roce 2014. Původně jsem se měl zaměřovat na energetické projekty. Netrvalo však dlouho a uvědomil jsem si, že více upřednostňuji spíše finance a zpracování dat. Důvěra od kolegů mě brzy přivedla k projektům, kde jsem měl šanci podílet se například na řízení financí finské společnosti Škoda Transtech, která vyrábí primárně vlakové soupravy a tramvaje, odkud jsem se přesunul na řízení rakouské slévárny hliníku, až po integraci a ukotvení finančních principů u světového leadra v mediálních službách.

Na našem týmu a celém GTčku si nejvíce cením přátelského prostředí, které lze jen těžko popsat, to se musí zažít.

Honza Havelka

Jmenuju se Honza Havelka a v GT pracuju jako Manager v týmu Finance & Data Analytics, kde zaštiťuju finanční modeling (CBA, prediktivní modely) a nově taky transakční poradenství (Due Diligence a M&A dealy). Kromě samotnýho know-how si hodně cením možnosti kompletně vést projekty a lidi, minimálně u sebe v tom totiž pozoruju značný zlepšení oproti předchozí práci a velkou přidanou hodnotu GTčka.

V roce 2018 jsem přestoupil ze švédský banky Nordea do GT na pozici Consultant. Primární motivací pro mě byl výbornej tým lidí a variabilita projektů, ať už se jedná o odvětví klientů nebo o samotnou náplň projektů, kdy jsem se dostal od energetiky přes odpadní hospodářství až do blockchainových investičních fondů.

Co se týmu lidí týče, není to v GT Advisory jen prázdná korporátní hláška. Spousta mladejch a podobně smýšlejících lidí s výborně hraničním smyslem pro humor – to si rád nabídnu a věřím tomu, že něco podobně dobrýho bych jinde nezažil.

Karel Vaněk

Do Grant Thornton a týmu FDA jsem nastoupil na začátku roku 2021. Už od nástupu jsem měl možnost podílet se na zajímavých projektech pro soukromé firmy i státní instituce. Za těch devět měsíců jsem měl možnost mimo jiné pracovat na komplexních finančních modelech, mapovat finanční procesy v nově integrované společnosti či si zkusit proces tvorby Due Dilligence. GT nabízí fakt dost prostoru pro člověka na začátku kariéry naučit se a zkusit si spoustu nových věcí. Zároveň se udržuje hodně neformální atmosféra a kdo může tak rád pomůže a poradí, nehledě na pozici. Jako největší přednost ale vnímám právě to, že práce v GT je jednoduše strašně zajímavá a proměnlivá, nehrozí tak, že člověk upadne do nějaké zajeté rutiny a pořád se učí a objevuje nové věci. Což jsou věci pro mě, jako pro člověka, co pořád studuje, hrozně cenné.

Michal Pražský

Jsem Michal a studuji magistra na Fakultě financí a účetnictví na VŠE se zaměřením na Finance. Počáteční nervozita po odeslání CVčka byla ta poslední, co jsem zažil. Během pohovoru jsem si v 60 minutách promluvil s reprezentanty ze všech týmů, abych poznal své budoucí kolegy a přátelskou, neformální atmosféru, která zde panuje. Následně jsem před nastoupil na pozici Business Analyst. Chtěl jsem práci, která mě bude stále posouvat vpřed, každým dnem se budu učit nové věci a která pro mě bude i trochu výzva a po dvou měsících můžu říct, že jsem nezůstal ani v jednom ohledu zklamaný. Doposud jsem měl možnost pracovat na několika zajímavých projektech, včetně tržního porovnání investičních fondů, Due Diligence Startupu i M&A poradenství.

Web tymjenejvic.cz říká:
This is a warning message.