Vyber si pozici Potkejme se
Zůstaň v kontaktu

Finance & Data Analytics: Poznej náš tým!

  • Úvod
  • Příběhy našich lidí

Stejně jako tým Infrastracture, který jsme zveřejňovali nedávno, i tým Finance & Data Analytics vede Jirka. Tenhle Jirka má ale v hledáčku témata jako korporátní finance, prediktivní finanční qwmodely, Cost Benefit Analýzy a nově, po fúzi týmů, i transakční poradenství. A právě do poslední zmíněné oblasti, tedy na projekty, v rámci kterých jsou zpracovávány Due Diligence a M&A, hledá spolu s ostatními členy týmu nového juniorního kolegu. Nahlédni pod pokličku a zjisti, jestli právě tyto oblasti nejsou to, co pro začátek svojí kariéry potřebuješ!

Napiš nám nebo rovnou pošli CVčko a zažij jízdu ve fialovém dresu!

Jiří Köhler

Ahoj, jsem Jirka a v GT jsem začínal jako Business Analyst v roce 2014. Původně jsem se měl zaměřovat na energetické projekty. Netrvalo však dlouho a uvědomil jsem si, že více upřednostňuji spíše finance a zpracování dat. Důvěra od kolegů mě brzy přivedla k projektům, kde jsem měl šanci podílet se například na řízení financí finské společnosti Škoda Transtech, která vyrábí primárně vlakové soupravy a tramvaje, odkud jsem se přesunul na řízení rakouské slévárny hliníku, až po integraci a ukotvení finančních principů u světového leadra v mediálních službách.

Na našem týmu a celém GTčku si nejvíce cením přátelského prostředí, které lze jen těžko popsat, to se musí zažít.

Honza Havelka

Jmenuju se Honza Havelka a v GT pracuju jako Manager v týmu Finance & Data Analytics, kde zaštiťuju finanční modeling (CBA, prediktivní modely) a nově taky transakční poradenství (Due Diligence a M&A dealy). Kromě samotnýho know-how si hodně cením možnosti kompletně vést projekty a lidi, minimálně u sebe v tom totiž pozoruju značný zlepšení oproti předchozí práci a velkou přidanou hodnotu GTčka.

V roce 2018 jsem přestoupil ze švédský banky Nordea do GT na pozici Consultant. Primární motivací pro mě byl výbornej tým lidí a variabilita projektů, ať už se jedná o odvětví klientů nebo o samotnou náplň projektů, kdy jsem se dostal od energetiky přes odpadní hospodářství až do blockchainových investičních fondů.

Co se týmu lidí týče, není to v GT Advisory jen prázdná korporátní hláška. Spousta mladejch a podobně smýšlejících lidí s výborně hraničním smyslem pro humor – to si rád nabídnu a věřím tomu, že něco podobně dobrýho bych jinde nezažil.

Karel Vaněk

Do Grant Thornton a týmu FDA jsem nastoupil na začátku roku 2021. Už od nástupu jsem měl možnost podílet se na zajímavých projektech pro soukromé firmy i státní instituce. Za těch devět měsíců jsem měl možnost mimo jiné pracovat na komplexních finančních modelech, mapovat finanční procesy v nově integrované společnosti či si zkusit proces tvorby Due Dilligence. GT nabízí fakt dost prostoru pro člověka na začátku kariéry naučit se a zkusit si spoustu nových věcí. Zároveň se udržuje hodně neformální atmosféra a kdo může tak rád pomůže a poradí, nehledě na pozici. Jako největší přednost ale vnímám právě to, že práce v GT je jednoduše strašně zajímavá a proměnlivá, nehrozí tak, že člověk upadne do nějaké zajeté rutiny a pořád se učí a objevuje nové věci. Což jsou věci pro mě, jako pro člověka, co pořád studuje, hrozně cenné.

Júlia Hamráková

Ahoj, volám sa Júlia a popri magisterskom štúdiu ekonómie a financií na IES FSV UK som už rok Business Analyst v GT Advisory v tíme Finance and Data Analytics. Náplň práce je naozaj pestrá a závisí od projektov na ktorých práve pracujeme, preto je pre mňa vždy ťažké odpovedať na otázku čo robím. V rámci môjho pôsobenia v GT som však mala možnosť zúčastniť sa kopy zaujímavých projektov pre rôznych klientov – v rámci práce som už napríklad odhadovala koľko ton odpadu vyprodukuje za rok konkrétne mesto, vizualizovala finančnú situáciu spoločnosti do reportu v Power BI, alebo pomáhala orientovať sa drobným podnikateľom zložitým systémom finančnej podpory štátu na zmiernenie dôsledkov pandémie COVID-19. Na Grant Thornton sa mi najviac páči, že práca v tomto tíme sa nepodobá klasickej práci od 9 do 5 v korporáte, aj keď sme sa relatívne nedávno korporátom stali. Takisto je pre mňa dôležité, že pracujem v priateľskom tíme ľudí a časová náročnosť sa dá prispôsobiť škole. V skratke, myslím si, že rok v GT mi veľa dal – spoznala som skvelých ľudí, získala užitočné skúsenosti a posunula som sa ako osobne, tak profesne.

Jindra Brejcha

Ahoj, jmenuji se Jindra a jsem studentem Vysoké školy ekonomické, na které studuji obor finanční a datové inženýrství. Momentálně v rámci Grant Thornton pracuji v týmu Finance & Data Analytics na pozici Business Analyst. Do GT jsem nastoupil zhruba před půl rokem a zaměřuji se především na projekty související s datovou analýzou a business inteligence. Na práci v GT se mi líbí kontakt se zajímavými klienty z řad českých i nadnárodních společností a také různorodost jednotlivých projektů, na kterých se učím novým dovednostem. Nezpochybnitelnou výhodou práce v GT je pak určitě uvolněná firemní kultura, jenž mě u firmy takového rozměru příjemně překvapila.

Viktorie Havlíčková

Ahoj, jmenuji se Viktorie a mimo práci v GT jako Business Analyst ještě dodělávám magistra z ekonomie na IES FSV UK. Na práci v našem týmu si strašně vážím velké míry zodpovědnosti a samostatnosti, která je daná všem členům. Já třeba hned po nástupu skočila na due diligence projekt, na kterém jsem pracovala na všech jeho dílčích částech od začátku do konce. A to je myslím něco, co jako junior málokde zažiješ. Zároveň víš, že kdykoliv narazíš na nějaký problém je tu někdo seniornější na koho se můžeš obrátit. A obecně, lidi tu jsou fakt super!

Michal Pražský

Jsem Michal a studuji magistra na Fakultě financí a účetnictví na VŠE se zaměřením na Finance. Počáteční nervozita po odeslání CVčka byla ta poslední, co jsem zažil. Během pohovoru jsem si v 60 minutách promluvil s reprezentanty ze všech týmů, abych poznal své budoucí kolegy a přátelskou, neformální atmosféru, která zde panuje. Následně jsem před nastoupil na pozici Business Analyst. Chtěl jsem práci, která mě bude stále posouvat vpřed, každým dnem se budu učit nové věci a která pro mě bude i trochu výzva a po dvou měsících můžu říct, že jsem nezůstal ani v jednom ohledu zklamaný. Doposud jsem měl možnost pracovat na několika zajímavých projektech, včetně tržního porovnání investičních fondů, Due Diligence Startupu i M&A poradenství.

Web tymjenejvic.cz říká:
This is a warning message.