Infrastructure: Poznej náš tým!

  • Úvod
  • Příběhy našich lidí

Tým Infrastructure se v poslední době rozrostl nejenom o seniorní kolegy, ale i o nového Business Analystu Honzu, jehož příběh si můžeš přečíst na konci článku. A jednoho dalšího „Honzu“ právě hledáme! Ale neboj, může to být i nová „Polina“ nebo třeba „Michal“. Nebo třeba právě ty.

Přes to, že si u nás na formální hierarchii zrovna moc nepotrpíme, pojďme to vzít pěkně popořádku. Jako první se představí Jirka, který tým Infrastructure vede a je pro oblast energetiky, vodíkové mobility, odpadů a taky dotací hlavním kontaktem pro naše klienty. Vyslechli jsme si ale celý jeho tým, který je různorodý a autentický. Rádi bychom ti ukázali, jaké konkrétní projekty bys u nás mohl/a dělat a před jaké výzvy tě práce v Advisory může postavit. Tak pojďme do toho a jestli se budeš chtít na cokoli dalšího ozvat, neboj se našim kolegům ozvat na LinkedInu.

Jiří Dvořák: Máme rozmanité projekty, od alternativních paliv po bioodpady

Zdravím, jsem Jirka a v GT jsem již 5 let. Dělám tady cokoliv, co je třeba, aktuálně nejvíc projekty v energetice (smart grids a jejich financování), alternativních palivech (vodík, lNG, elektromobilita), odpadech (strategie nakládání s odpady, řešení bioodpadu apod.) a dotace. Na GT se mi nejvíc líbí, že fungujeme jako tým, že projekty jsou rozmanité a často není jasné, co přijde zítra. Nikdy by mě nenapadlo, že někdy budu řešit odpady, ale v tuto chvíli vidím, že i díky evropské a místní legislativě je třeba se tomuto tématu intenzivně věnovat. Stejně tak, jak rychle se rozvine vodík a jak tomu lze z naší strany pomoct jsou odpady další oblastí, ve které se snažíme být hodně aktivní.

>> Napiš mi na LinkedIn, odpovím Ti

Michael Sikora: Nastoupil jsem jako Business Analyst, dnes vedu projekty a týmy

Ahoj, jsem Michal a trochu piju…ne, teď vážně, v současné době pracuji v GT na pozici Manager a piju jenom trochu. Do GT jsem nastoupil před pěti lety na pozici Business Analyst a za tu dobu se vypracoval až na určitou úroveň seniority (odborně i stavem mých kloubů, ale to s prací v GT nesouvisí) včetně vedení vlastních projektů a týmů. Od začátku se věnuji tématům energetiky, inovací, zavádění nových technologií v energetice, chytrých síti, čisté mobility a podobně. Z pohledu obsahu mé práce se věnuji přípravě investičních záměrů nebo studií proveditelnosti v těchto tématech, navázanému dotačnímu poradenství a celkovému projektovému řízení komplexních projektů včetně kontroly kvality nebo procesního a metodického nastavení.

V barvách GT jsem nabral ohromné množství zkušeností z různých oborů a projektů, potkal inspirativní lidi v našich řadách i řadách našich klientů, byl součástí řešení zajímavých inovativních projektů a také získal spoustu kontaktů v oboru. Před GT jsem se věnoval energetické politice Evropské unie na Ministerstvu zahraničních věcí nebo provozu elektrárny a regulačnímu prostředí na elektrárně Skawina v Krakově.

V GT si nejvíce vážím týmu, kreativního prostředí a přístupu k řešení problémů a rychlého kariérního růstu. Pokud je to něco, co by tě při startu tvé kariéry lákalo, určitě mi napiš!

>> Napiš mi na LinkedIn, odpovím Ti.

Petr Branda: Skvělí lidé a úžasné projekty

Jmenuji se Petr Branda a do Grant Thornton jsem nastoupil před dvěma měsíci na pozici Manager. Před nástupem do GT jsem 5 let pracoval v zahraničí.

Proč GT? Skvělí lidé, báječná atmosféra, úžasné projekty s přesahem do zahraničí, výborné zázemí.

Tak kde jinde pracovat :)

>> Napiš mi na LinkedIn, odpovím Ti

Libor Kaňák: Dynamika tu není jen klišé, za 4 měsíce jsem se naučil neskutečně moc

Práce v GT je inspirativní, je to mix znalostí a zkušeností z mnoha oborů. Někdy se stává, že ráno vůbec netušíš, co vše se přes den může stát a kde večer skončíš. Je to dynamické a přátelské prostředí. V GT pracuji 4 měsíce, a to co jsem se naučil za tuto dobu předčilo mé očekávání. Předchozí zkušenosti jsem získal v rámci jiných poradenských společností, ale nikdy to nebylo tak intenzivní jako v GTA.

>> Napiš mi na LInkedIn, odpovím Ti. 

Polina Šarandina: Pracuju na studiích proveditelnosti nebo mezinárodních dotačních projektech

V Grant Thornton pracuji přes dva roky. Podílím se jak na práci na globálních mezinárodních dotačních projektech v oblasti energetiky, tak i na přípravě studií proveditelnosti v oblasti cirkulární ekonomiky a odpadového hospodářství. Podstatnou část mojí práce tvoří projektový managment a měla jsem také možnost účastnit se projektů v jiných týmech, což považuji za velké plus. Na Grant Thornton nejvíc oceňuji přístup lidí v týmu, různorodost pracovní náplně a konstantní sebevzdělávání.

>> Napiš mi na LinkedIn, odpovím Ti. 

Jan Hrnčiřík: Pracuju při škole a vychází mi tu vstříc

Ahoj, jsem Jan a v Grant Thorntonu jsem dostal možnost pracovat v týmu Infrastructure. Navzdory tomu, že při zaměstnání paralelně studuji, mi společnost vyšla časově maximálně vstříc, díky čemuž můžu přímo propojovat teorii získanou ze studia s praxí a poznávat tak procesy fungování v oblasti poradenství. Na GTčku bych vyzvedl to, že jsem byl už od prvního dne seznámen s probíhajícími projekty a mohl jsem se ihned podílet na jejich realizaci. Díky různorodosti projektů pro mě není práce stereotypní a umožňuje mi rozšířit obzory jak v profesním, tak i osobním životě. Na Grant Thornton se mi taky líbí přátelské fungování v týmu, kdy jsou mi kolegové vždy ochotní s čímkoli pomoci.

>> Napiš mi na LinkedIn, odpovím Ti.