Vyber si pozici Potkejme se
Zůstaň v kontaktu

Infrastructure: Poznej náš tým!

  • Úvod
  • Příběhy našich lidí

Tým Infrastructure se v poslední době rozrostl nejenom o seniorní kolegy, ale i o nového Business Analystu Honzu. A jednoho dalšího „Honzu“ právě hledáme! Ale neboj, může to být i nová „Polina“ nebo třeba „Michal“. Nebo třeba právě ty.

Přes to, že si u nás na formální hierarchii zrovna moc nepotrpíme, pojďme to vzít pěkně popořádku. Jako první se představí Jirka, který tým Infrastructure vede a je pro oblast energetiky, vodíkové mobility, odpadů a taky dotací hlavním kontaktem pro naše klienty. Vyslechli jsme si ale celý jeho tým, který je různorodý a autentický. Rádi bychom ti ukázali, jaké konkrétní projekty bys u nás mohl/a dělat a před jaké výzvy tě práce v Advisory může postavit. Tak pojďme do toho a jestli se budeš chtít na cokoli dalšího ozvat, neboj se našim kolegům ozvat na LinkedInu.

Jiří Dvořák: Máme rozmanité projekty, od alternativních paliv po bioodpady

Zdravím, jsem Jirka a v GT jsem již 6 let. Dělám tady cokoliv, co je třeba, aktuálně nejvíc projekty v energetice (smart grids a jejich financování), alternativních palivech (vodík, lNG, elektromobilita), odpadech (strategie nakládání s odpady, řešení bioodpadu apod.) a dotace. Na GT se mi nejvíc líbí, že fungujeme jako tým, že projekty jsou rozmanité a často není jasné, co přijde zítra. Nikdy by mě nenapadlo, že někdy budu řešit odpady, ale v tuto chvíli vidím, že i díky evropské a místní legislativě je třeba se tomuto tématu intenzivně věnovat. Stejně tak, jak rychle se rozvine vodík a jak tomu lze z naší strany pomoct jsou odpady další oblastí, ve které se snažíme být hodně aktivní.

>> Napiš mi na LinkedIn, odpovím Ti

Petr Branda: Skvělí lidé a úžasné projekty

Jmenuji se Petr Branda a do Grant Thornton jsem nastoupil  na pozici Manager. Před nástupem do GT jsem 5 let pracoval v zahraničí.

Proč GT? Skvělí lidé, báječná atmosféra, úžasné projekty s přesahem do zahraničí, výborné zázemí.

Tak kde jinde pracovat :)

>> Napiš mi na LinkedIn, odpovím Ti

Libor Kaňák: Dynamika tu není jen klišé, za 4 měsíce jsem se naučil neskutečně moc

Práce v GT je inspirativní, je to mix znalostí a zkušeností z mnoha oborů. Někdy se stává, že ráno vůbec netušíš, co vše se přes den může stát a kde večer skončíš. Je to dynamické a přátelské prostředí. V GT pracuji krátce, a to co jsem se naučil za tuto dobu předčilo mé očekávání. Předchozí zkušenosti jsem získal v rámci jiných poradenských společností, ale nikdy to nebylo tak intenzivní jako v GTA.

>> Napiš mi na LInkedIn, odpovím Ti. 

Polina Šarandina: Pracuju na studiích proveditelnosti nebo mezinárodních dotačních projektech

V Grant Thornton pracuji třetím rokem, a to na pozici Senior Consultant. Podílím se jak na práci na globálních mezinárodních dotačních projektech v oblasti energetiky, tak i na přípravě studií proveditelnosti v oblasti cirkulární ekonomiky a odpadového hospodářství. Podstatnou část mojí práce tvoří projektový managment a měla jsem také možnost účastnit se projektů v jiných týmech, což považuji za velké plus. Na Grant Thornton nejvíc oceňuji přístup lidí v týmu, různorodost pracovní náplně a konstantní sebevzdělávání.

>> Napiš mi na LinkedIn, odpovím Ti. 

Karin Kolková: Nevíš, co tě baví? Tady se najdeš!

Jmenuji se Karin a v GT jsem od konce roku 2021. Před tím jsem pracovala v podnikových financích a potom v dotacích a popravdě jsem se vždy po nějaké době začala nudit. V GTčku však už po těch pár měsících vidím, že je to úplně něco jiného. Neskutečně dynamické prostředí, každý den nové výzvy a spousta zajímavých témat. Navíc tady zaměstnancům vyjdou vstříc, a to jak časově, střídání práce v kanceláři a z domova podle toho, jak zrovna potřebuješ, tak i v tom, na čem chceš zrovna pracovat a co si chceš vyzkoušet nového. Nic není problém a každý, kdo třeba ještě přesně neví, co ho baví se zde může najít. Od skvělých a inspirativních kolegů se budeš mít vždy co nového učit a díky nim a celkové atmosféře tady se budeš do práce těšit.

Tak to pojď zkusit! :)

>> Napiš mi na LinkedIn, odpovím Ti. 

Adam Pavlík: GT otevírá dveře

Ahoj, jmenuji se Adam a v GT pracuji na pozici Consultant. I já jsem byl nedávno v situaci, kdy jsem končil školu a rozhodoval se, jaké bude moje první zaměstnání. Není to snadné rozhodování – „Choose wisely“.  Dám ti ale pár tipů, které ti můžou s tím vším pomoct. Chceš pracovat pro ty největší a nejlepší, a boostnout tak svoje CVčko? GT ti umožní pracovat pro největší klienty u nás, ale i v zahraničí. Budeš tu v každodenním kontaktu s těmi nejlepšími ve svém oboru a naučíš se tu spoustu nových věcí, na které ve škole snad už ani nezbyl čas. Chceš po škole trochu cestovat? Nevadí, práce v GT ti umožní pracovat na zahraničních projektech a když budeš zrovna cestovat, tak si vezmeš home office a můžeš si práci řešit někde z pláže nebo hor. GT ti otevře dveře ke spoustě příležitostí. Chceš-li se po škole dále vzdělávat a posunout svou kariéru o kus dopředu, pak je pro tebe GT ta správná volba. Buď v týmu i ty. Náš tým je nejvíc.

>> Napiš mi na LinkedIn, odpovím Ti. 

Pavel Hluska: Pracuju při studiu a GT mi vychází vstříc

Ahoj, jmenuji se Pavel Hluska a v GT jsem začal pracovat na pozici Business Analyst v roce 2021. Nejprve jsem pracoval v týmu Technology, ale jako dopravní inženýr a specialista na přepravu nebezpečného nákladu jsem od začátku nevyhnutelně patřil k týmu Infrastructure, s kterým jsme se nakonec našli.

V GT pracuji na poloviční úvazek, jelikož se ještě věnuji doktorskému studiu na ČVUT (fakultě dopravní) a magisterskému studiu na VŠE (fakulta managementu), v čemž mi GT maximálně vychází vstříc. Při studiu jsem měl možnost modelovat pár křižovatek a potykat si i s inteligentními dopravními systémy. V GT jsem hned při svém druhém hodnocení jsem povýšil na pozici Junior Consultant a s kolegou Petrem Brandou máme vlastní produkt s názvem O.D.P.A.D. Pro klienty řešíme starosti s odpadem a já poskytuji odborné poradenství v přepravě nebezpečného nákladu jak silniční, tak železniční a případně i vodní (říční a mořskou) formou.

Nedávno jsem si rozšířil specializaci poradce ADR o radioaktivní látky, čímž se v České republice mnoho lidí pochlubit nemůže. V průběhu roku 2022 se ještě budu připravovat na zkoušky, které rozšíří moji specializaci o výbušné látky a předměty přepravující se po silnici a železnici. Tím budeme moct našemu O.D.P.A.D.u dát nový rozměr.

Web tymjenejvic.cz říká:
This is a warning message.