Vyber si pozici Potkejme se
Zůstaň v kontaktu

Infrastructure: Poznej náš tým!

  • Úvod
  • Příběhy našich lidí

Tým Infrastructure se v poslední době hodně rozrostl. Pokud tě zajímá, jaké je to pracovat v tomto týmu a jak tuto práci vidí samotní členové, čti dál. Možná právě ty budeš novou posilou, ať už jako juniorní případně seniorní kolega.


Přes to, že si u nás na formální hierarchii zrovna moc nepotrpíme, pojďme to vzít pěkně popořádku. Jako první se představí Jirka, který tým Infrastructure vede a je pro oblast energetiky, vodíkové mobility, odpadů a taky dotací hlavním kontaktem pro naše klienty. Vyslechli jsme si ale celý jeho tým, který je různorodý a autentický. Rádi bychom ti ukázali, jaké konkrétní projekty bys u nás mohl/a dělat a před jaké výzvy tě práce v Advisory může postavit. Tak pojďme do toho a jestli se budeš chtít na cokoli dalšího ozvat, neboj se našim kolegům ozvat na LinkedInu.

Jiří Dvořák: Máme rozmanité projekty, od alternativních paliv po bioodpady

Zdravím, jsem Jirka a v GT jsem již od roku 2016. Dělám tady cokoliv, co je třeba, aktuálně nejvíc projekty v energetice (smart grids a jejich financování), alternativních palivech (vodík, lNG, elektromobilita), odpadech (strategie nakládání s odpady, řešení bioodpadu apod.) a dotace. Na GT se mi nejvíc líbí, že fungujeme jako tým, že projekty jsou rozmanité a často není jasné, co přijde zítra. Nikdy by mě nenapadlo, že někdy budu řešit odpady, ale v tuto chvíli vidím, že i díky evropské a místní legislativě je třeba se tomuto tématu intenzivně věnovat. Stejně tak, jak rychle se rozvine vodík a jak tomu lze z naší strany pomoct jsou odpady další oblastí, ve které se snažíme být hodně aktivní. Od ledna 2023 jsem Partner v Advisory.

>> Napiš mi na LinkedIn, odpovím Ti

Petr Branda: Skvělí lidé a úžasné projekty

Jmenuji se Petr Branda a do Grant Thornton jsem nastoupil  na pozici Manager. Před nástupem do GT jsem 5 let pracoval v zahraničí.

Proč GT? Skvělí lidé, báječná atmosféra, úžasné projekty s přesahem do zahraničí, výborné zázemí.

Tak kde jinde pracovat :)

>> Napiš mi na LinkedIn, odpovím Ti

Libor Kaňák: Dynamika tu není jen klišé, za 4 měsíce jsem se naučil neskutečně moc

Práce v GT je inspirativní, je to mix znalostí a zkušeností z mnoha oborů. Někdy se stává, že ráno vůbec netušíš, co vše se přes den může stát a kde večer skončíš. Je to dynamické a přátelské prostředí. V GT pracuji krátce, a to co jsem se naučil za tuto dobu předčilo mé očekávání. Předchozí zkušenosti jsem získal v rámci jiných poradenských společností, ale nikdy to nebylo tak intenzivní jako v GTA.

>> Napiš mi na LInkedIn, odpovím Ti. 

Polina Šarandina: Pracuju na studiích proveditelnosti nebo mezinárodních dotačních projektech

V Grant Thornton pracuji od roku 2019, a to na pozici Senior Consultant. Podílím se jak na práci na globálních mezinárodních dotačních projektech v oblasti energetiky, tak i na přípravě studií proveditelnosti v oblasti cirkulární ekonomiky a odpadového hospodářství. Podstatnou část mojí práce tvoří projektový managment a měla jsem také možnost účastnit se projektů v jiných týmech, což považuji za velké plus. Na Grant Thornton nejvíc oceňuji přístup lidí v týmu, různorodost pracovní náplně a konstantní sebevzdělávání.

>> Napiš mi na LinkedIn, odpovím Ti. 

Adam Pavlík: GT otevírá dveře

Ahoj, jmenuji se Adam a v GT pracuji na pozici Consultant. I já jsem byl nedávno v situaci, kdy jsem končil školu a rozhodoval se, jaké bude moje první zaměstnání. Není to snadné rozhodování – „Choose wisely“.  Dám ti ale pár tipů, které ti můžou s tím vším pomoct. Chceš pracovat pro ty největší a nejlepší, a boostnout tak svoje CVčko? GT ti umožní pracovat pro největší klienty u nás, ale i v zahraničí. Budeš tu v každodenním kontaktu s těmi nejlepšími ve svém oboru a naučíš se tu spoustu nových věcí, na které ve škole snad už ani nezbyl čas. Chceš po škole trochu cestovat? Nevadí, práce v GT ti umožní pracovat na zahraničních projektech a když budeš zrovna cestovat, tak si vezmeš home office a můžeš si práci řešit někde z pláže nebo hor. GT ti otevře dveře ke spoustě příležitostí. Chceš-li se po škole dále vzdělávat a posunout svou kariéru o kus dopředu, pak je pro tebe GT ta správná volba. Buď v týmu i ty. Náš tým je nejvíc.

>> Napiš mi na LinkedIn, odpovím Ti. 

Magda Janigová: Můžu si tu vyzkoušet práci na různých projektech

Po zkušenosti, kterou jsem získala v Bruselu v jedné z institucí EU a následně v české státní správě jsem si řekla, že je potřeba změnit prostředí a vyzkoušet si práci v korporátu. Hledala jsem něco dynamického, co pro mě bude opravdová výzva a kde se budu moci každý den učit spoustu nových věcí – a to jsem také našla. Nastoupila jsem do týmu Infrastructure na pozici Consultant. V tom korporátu jsem se trochu spletla (naštěstí), v GTA fungujeme jako jeden velký tým a co oceňuji nejvíc je možnost vyzkoušet si práci na projektech jiných service lines a získávat tak neustále nové poznatky z různých oblastí.

> > Napiš mi na LinkedIn, odpovím Ti

Vladimír Moravčík: Kolegové jsou skvělí odborníci, inspirují mě a posouvají vpřed

Ahoj, jmenuji se Vladimír Moravčík a v Grant Thornotn Advisory jsem součástí týmu Infrastrucutre. Moje cesta do GT vedla přes studium v zahraničí, práci pro menší poradenky a zkušenost z Úřadu vlády.


Proč jsem si vybral právě Grant Thornton? Každý den tu přináší nové výzvy, které mě motivují stále se posouvat dál. Jako Junior consultant mám možnost se podílet na různých projektech od dotačního poradenství, přes studie proveditelnosti v oblasti energetiky a alternativní mobility, až po optimalizační projekty v oblasti podnikového řízení, nebo třeba odpadového hospodářství. Výzvy, které tak široký záběr témat přináší, mě posouvají vpřed. V týmu GT máme navíc skvělou partu a já se neustále učím od svých kolegů, kteří jsou nejen odborníky ve svém oboru, ale také inspirujícími lidmi.


Pokud hledáte prostředí, kde můžete profesně růst a nacházet nové způsoby, jak se zdokonalovat, Grant Thornton je ta správná volba.

Daniel Dubecký: Nemusíš si přeházet priority, práci tady zvládneš i se školou na prvním místě

V GT sa čoskoro naplní môj prvý rok práce a za tento čas som si stihol preskákať niekoľkými zaujímavými projektmi v Česku ale aj v zahraničí. Každý projekt so sebou prináša unikátne výzvy a rôznorodé úlohy, ktorých som za ten čas zažil nespočetne. Cez spravovanie administratívy energetických projektov na medzinárodnej úrovni, štúdie prevediteľnosti najväčších českých distribútorov energie alebo dotačný monitoring, až po audit interných procesov či určenie smerovania firmy do nasledujúcich desaťročí. Ak si myslíš, že to ako študent nezvládneš, mýliš sa. Prácu si dokážeš rozdeliť podľa svojich priorít a možností a zanechať tak svoje štúdium aj naďalej na prvom mieste (????). Dôkazom je široký tím ľudí v GT, ktorí si prešli podobným príbehom. Rôznorodosť práce a zároveň zachovanie vernosti tvojim doterajším prioritám je teda presne to, čo ťa v GT čaká! Si pripravený spraviť svoj ďalší krok ružovým smerom?

Web tymjenejvic.cz říká:
This is a warning message.