Vyber si pozici Potkejme se
Zůstaň v kontaktu

Vyřeš hlavolam: Naše tipy, jak nastartovat kariéru

  • Úvod
  • Příběhy našich lidí

Jak si správně vybrat firmu, která ti umožní vybudovat úspěšnou kariéru? 

To je zapeklitý hlavolam, který ti pomůžeme vyřešit.

Na našich sítích a tady postupně zveřejňujeme naše tipy, které tě nakopnou ke správnému řešení kariérního hlavolamu. 

#1 Otevři se světu

Měj oči otevřené.

Ať jedeš na kole po sousední vesnici, procházíš se po Praze nebo cestuješ do Afriky, poznávej, zkoušej nové, ochutnávej, užívej si! Teprve když budeš vnímavý vůči okolí, zjistíš, že podněty a inspirace číhají všude. To všechno vystihuje i slovo serendipita, tedy šťastná náhoda či příjemné překvapení z toho, když vnímáš své okolí.  

U nás mají dveře otevřené všechny povahy. Pokud je pro tebe cestování životním stylem, můžeš řešit projekty spolu s našimi zahraničními kolegy. Pobočky máme po celém světě. Jestli bereš cestování jako relax, který nechceš míchat s prací, dopřej si delší dobrodružnou dovolenou. Vítáme i ty, kteří preferují vše hezky naplánované a pevnou pracovní dobu.  

Vše záleží jen na týmu, projektech a rozdělení práce. Kde je vůle, tam je i cesta. Porozhlédni se po příležitostech, které ti nabízíme

#2 Využij školu naplno

Baví tě škola, nebo jen chodíš na zkoušky?  

Ať už ze školy spěcháš do praxe, nebo v učebnách hltáš vědomosti, u nás se najdeš. V našich řadách spolupracují oba zmíněné typy studentů a vlastně i všechny varianty mezi nimi. Koneckonců, oborová, názorová i osobnostní pestrost nás posouvá a obohacuje.  

Máme pro tebe tip: Škola není jen o přednáškách, ale taky o lidech a kontaktech. Využij toho. Hledej, co a kdo tě baví, a inspiruj se! Začít můžeš třeba právě u našich manažerů a partnerů, kteří přednáší především na VŠE, zejména na Fakulta financí a účetnictví VŠE v Praze. Hledej jména jako Tomáš Brabenec, František Poborský či Petr Turczer. Nebo se nech překvapit našimi hosty ve výuce.  

#3 Miř vysoko

Projev svůj potenciál a žij naplno. Ty správné cíle vycházejí přímo z tebe. Pro naplnění svých ambicí musíš najít pracovní prostředí, kde k tomu budeš mít adekvátní podmínky.

U nás tvoje ambice nezadupeme. Naopak. Naše zaměstnance v karierním růstu plně podporujeme. Každá iniciativa je u nás vítána. Vytváříme otevřenou kulturu, kde se můžeš opravdu projevit.

I my totiž míříme vysoko. Od založení naší firmy v 90. letech stále postupně rosteme. Před třemi 3 lety nás bylo 50, nyní nás je přes 400. Díky spolupráci na projektech se nám daří získávat větší a různorodější zakázky než dřív. Jsme poradci většiny TOP 100 českých firem.

Máš také velké sny a plány?

#4 Trénuj mysl i tělo

Ať už děláš jakýkoli sport, příležitostně nebo pravidelně, buduješ sílu, vytrvalost a schopnost překonávat překážky. Když se zvládneš naučit nové pohyby, zvládneš i nové funkce v excelu. Když dokážeš zdolat fyzické nepohodlí, pracovní výzvy pro tebe budou zívačka. Sport formuje tvoji schopnost dotáhnout věci do konce, nevzdávat se a neočekávat, že to za tebe někdo zachrání.  

Proto podporujeme ve sportu i naše zaměstnance. Máme interní sportovní platformu, kam si zaznamenáváme naše výkony, společně překonáváme výzvy a dopřáváme si rozvojové aktivity jako workshop s pohybovým terapeutem. Občas nastartujeme den jógou na naší střeše s úžasným výhledem na Prahu a přímo v budově máme i fitko.  

Chceš rozhýbat sebe i svou kariéru s námi?  

#5 Poznej to na vlastní kůži

Chceš utvářet svět byznysu? Pracovat na velkých projektech? Oceňovat klíčové stavby? Dělat daně sportovcům? 

Možná chceš nastavovat strategie a měnit zajeté pořádky. A možná zatím vlastně netušíš, co bys dělal/a nejradši. Nevadí. Nečekej, až to zjistí někdo za tebe. Seber odvahu a běž se do nějaké firmy podívat, poznávej různá prostředí. Práce v poradenské společnosti ti dá úžasný rozhled. Poznáš různé procesy, přístupy, různé lidi. Rozkoukáš se v každodenní byznysové realitě a poznáš, co všechno znamená mít a řídit firmu. Krok za krokem, projekt za projektem. Zkus nakopnout kariéru u nás. Za půl roku se naučíš tolik, co jinde za pět let. A kdo ví, třeba se ti tu zalíbí.

#6 Bav se

Máš ve svém životě víc, než je práci, školu, rodinu? Skvělé!  Každý tvůj zájem, koníček nebo třeba dobrovolnická činnost ukazují, že rozvíjíš sebe, a tím i komunitu a společnost jako takovou. A navíc: Rozvíjíš svou kreativitu. Nejlepší nápady a projekty totiž vznikají, když umíš propojovat různé oblasti a přenášet zkušenosti z jedné do druhé. Pusť se do toho. Zkoušej a bav se.  Inspiruj se i u nás. Chystáme reportáže s našimi zajímavými kolegy, třeba myslivcem, astronomem a triatlonistou. 

Takže se neboj. Kvůli práci u nás o své koníčky nepřijdeš. Naopak – díky skvělé partě kolegů můžeš vyzkoušet i řadu nových aktivit. 

#7 Jdi krok za krokem

Chceš rychle po škole dosáhnout na manažerskou pozici?  To je naprosto v pořádku, měj vysoké cíle. Nezapomínej ale na pokoru. U nás můžeš své cíle rychle proměnit v realitu. Kolegů, kteří na manažerskou pozici dosáhli ještě před třicítkou, tu máme hned několik. Tvoje kariérní cesta může mít mnoho kroků, zkoušek, možná i odboček. Jako každý před tebou, i ty si musíš tu cestičku vyšlapat. Trpělivost a vytrvalost se ti vyplatí. Možná ti to nepřinese příslovečné růže, ale dobrou pozici a důležitou roli v našem fialovém týmu určitě ano. 

Vykročíš na tu cestu s námi?  

#8 Ptej se

Žádný učený z nebe nespadl. Ani my nečekáme, že nás hned první dny svými znalostmi a nápady posadíš na zadek. Nevědět si s něčím rady, neznat všechny paragrafy, pravidla a výjimky z nich, je naprosto v pořádku. Co však v pořádku není, je nechat si to pro sebe.  

Proto radíme: Poznávej, zkoušej, ptej se. Dívej se na svět dětskýma očima a neboj se padat – my tě rádi zvedneme a vysvětlíme, jak na to příště líp.  

U nás navíc můžeš vyzkoušet různé oblasti, poznat několik týmů. Sdílíme své know-how napříč firmou. Využiješ toho? 

#9 Máš vyřešeno?

Pomohly ti naše tipy vyřešit kariérní hlavolam? Už se ti to pomalu skládá a vyjasňuje?

Jestli potřebuješ vědět víc:

Přihlas se k našemu HR newsletteru. Každý měsíc ti přistane ve schránce nová inspirace k řešení kariérního hlavolamu.

Napiš komukoli z našich expertů. Na LinkedInu najdeš víc jak 250 z nás.

Ozvi se našemu HR oddělení, domluv si kafe u nás s výhledem na Prahu a zeptej se nás na cokoliv.

Sleduj nás dál. Budeme sdílet další tipy a příběhy našich zaměstnanců, abys ten karierní oříšek hravě rozlousknul.

Pokud už máš jasno a chceš to zkusit ve fialovém dresu, vyber si pozici a pošli nám CV!

Těšíme se na tebe!

Web tymjenejvic.cz říká:
This is a warning message.