Vyber si pozici Potkejme se
Zůstaň v kontaktu

Marek Toráč: V GT jsem se uchytil i bez zkušeností

  • Úvod
  • Příběhy našich lidí

Minulý rok jsem dokončil studium na České zemědělské univerzitě v Praze a po státnicích jsem si začal hledat práci na plný úvazek. Když jsem se dozvěděl o volné pozici konzultanta v týmu DPFO právě v Grant Thornton, neváhal jsem. 

Po dokončení vysoké školy jsem měl v hlavě jedinou možnost mé kariérní cesty, a to získat místo na pozici účetního v nějaké menší firmě v Jičíně, odkud pocházím. Bohužel se mi v mém rodném městě nepodařilo najít vhodné pracovní místo, z čeho jsem byl  otrávený, jelikož jsem si nedokázal představit, že bych se mohl uplatnit v jiné oblasti. Po nějaké době jsem si vzal do hlavy, že bych se chtěl odstěhovat do Prahy a najít si práci tam. Na základě doporučení mého bratra jsem se dozvěděl o volné pozici v Grant Thornton a poslal jsem do společnosti svůj životopis.

Když jsem v lednu poprvé přišel do budovy Gran Thornton na pohovor věděl jsem, že tohle je místo, kde chci pracovat.  Na pohovoru jsem se seznámil s Romane Burnusem, který teď vede můj tým. Domů jsem odcházel s dobrým pocitem. Roman mě ubezpečil, že mi dá prostor k tomu, abych se všechno postupem času naučil, a tak se i stalo.

marek_torac_2.jpg

Zhruba dva týdny po pohovoru jsem se odstěhoval do Prahy a nastoupil do GT. První den jsem byl proveden po budově a seznámen s mnoha lidmi včetně mých velmi milých a sympatických kolegyň z týmu. Po nějaké chvilce, když jsem se konečně rozkoukal, začal jsem spolupracovat s kolegyněmi na přiznáních.

Po pár měsících v GT jsem se toho hodně naučil. Nikdy jsem si nedokázal představit, že mě bude práce takhle bavit. Každý den se učím nové věci, a když si s něčím nevím rady, kolegové mi vždy rádi poradí.

Moje cesta v Grant Thornton je zatím krátká, ale doufám, že v ní budu dlouho pokračovat a budeme stále tak dobrý tým jako doposud. Práce konzultanta mě zatím velmi baví a moc si přeji, aby mi to vydrželo i v následujících letech.

KDO JE MAREK TORáč?

  • Vystudoval Českou zemědělskou univerzitu v Praze
  • Pracuje jako konzultant v DPFO týmu
  • Je původem z Jičína
Web tymjenejvic.cz říká:
This is a warning message.