Vyber si pozici Potkejme se
Zůstaň v kontaktu

Technology: Poznej náš tým!

  • Úvod
  • Příběhy našich lidí

Projektů stále přibývá, hledáme do Service Line Advisory další šikovné studenty nejenom se zájmem o procesní řízení a řízení podnikatelských rizik, ale i se zájmem o řízení IT projektů, kybernetickou bezpečnost a řízení IT služeb. V dalších odstavcích se dozvíš, jaké to je pracovat po vedením Kuby Šebka a jaké jsou kariérní cesty jednotlivých členů týmů. Že už se nemůžeš dočkat? Tak čti dál a určitě se k nám přihlas na výběrko, protože i to, samo o sobě, je ohromná zkušenost a potkáš se s deseti z našich kolegů nejenom z Technology! mrkni na inzerát a těšíme se na viděnou!

Člověk nezůstane dlouho na jednom místě

Kuba: Začínal jsem jako Business Analytik se zodpovědností za správu IT, po pěti letech ve firmě jsem ale nasbíral tolik zkušeností, že jsem byl povýšen na Managera a vedu Service Unit Technology čítající pět týmově hrajících členů, o kterých se dočteš v dalších odstavcích. No a jaká je práce v GTA? Mezi největší výhody patří bezpochyby to, že v ní člověk nikdy nezůstane dlouho na jednom místě, a to jak pozičně v rámci firemní hierarchie, tak především dovednostmi.

Za více než šest let od nástupu do firmy jsem pracoval na více než stu projektech, ať už se jednalo o optimalizaci procesů, návrhy IT systémů, audity stavu IT, standardizaci IT služeb, projektový dohled nad dodávkou IT systémů či třeba studii proveditelnosti pro založení banky. Z technických projektů bych mohl jmenovat zakázku pro velkou energetickou společnost, pro níž jsme připravili návrh jednotné architektury datových center, který si kladl za cíl co nejvíce standardizovat systémové prostředky pro aplikace. Tím došlo ke zjednodušení správy a především rychlosti nasazení nových aplikací. Pokud se rád/ráda učíš novým věcem, jsi týmový hráč a umíš naslouchat klientovým přáním (i když je ne vždycky dokáže zcela přesně popsat), pak věřím, že tě práce ve fialovém dresu bude bavit a naplňovat.

> > Napiš mi na LinkedIn, odpovím Ti

Projekty jsou intenzivní, je to jízda

Karolína: Do Grant Thornton Advisory jsem nastoupila v rámci posledního ročníku magisterského studia Informační management na VŠE. No, posledního. Nakonec se mi to trošku protáhlo, na druhou stranu jsem díky tomu měla možnost zpracovat diplomku v rámci GDPR, což bylo v té době téma, které jsme hodně řešili i s klienty a pomáhali jim udělat nejenom analýzu AS-IS stavu, ale i navrhnout vhodná bezpečně-organizační opatření v rámci ochrany osobních údajů.

Od té doby jsem se z Business Analytika dostala na pozici Senior Consultant. Tematicky se zaměřuju na řízení IT projektů, a protože přes to, že jsem certifikovaná dle PRINCE2, nelze tuhle metodiku u klientů implementovat v ryzí podobě, vždy musím mít jako PM přesah do procesů celé organizace, do architektury IS, musím se orientovat v oblasti kybernetické bezpečnosti, ale i znát specifika odvětví, ve kterém se klient pohybuje. Je to zkrátka jízda. Projekty jsou někdy kratší a intenzivnější, jindy delší a taky intenzivní :). Ale baví mě to, pořád totiž cítím, že se posouvám a profiluju a že jsem den ode dne lepším partnerem pro klienta.

Pokud tě taková jízda láká, určitě mi napiš a zodpovím ti i další dotazy, které ti přijdou na mysl. Těším se.

grant-thornton_kariera_technology_2.jpg

Pracujeme pro nadnárodní koncerny i ministerstva

Marek: Do GTA jsem nastoupil v roce 2020 s tím, že mých dvacet let zkušeností v technologických a poradenských firmách ze mě udělalo rovnou Senior Consultanta. Moje praxe je podpořena získanými certifikáty v oblasti řízení IT služeb, takže umím tvořit různé zadávací dokumentace, organizovat průzkumy trhu, řídit různě dlouhé projekty, připravit organizaci na audit, ale i provést samotný audit a jiné formy zhodnocení současného stavu.

Práci v GTA doporučuji všem, kteří mají rádi technologie a standardy, mají elán plnit výzvy v pojetí náročných zákaznických projektů v různých segmentech, ať už to jsou ministerstva, magistráty, univerzity, ale i nadnárodní průmyslové koncerny a jiné podniky, které chtějí využít technologie pro digitální transformaci. Kromě zaujetí pro práci se v GTA hodí mít smysl pro humor a být připraven zapojit se do běžících projektů hned po nástupu.

Důležité je naslouchat a nedomýšlet si

Marta: Nastoupila jsem do GTA v roce 2005. Když shrnu moje působení po osobní stránce, kterou vnímám jako nejdůležitější, prošla jsem s GTA úspěšně dvě těhotenství a dál zvládám i rodičovství a školství.

Díky přechozí praxi compliance a interního auditora jsem začínala s finančními institucemi a věnovala se regulaci na kapitálovém trhu a rizikům. Postupně se mi ale otevírala nová témata, vždy jsem mohla jít o kousek dál a řešila jsem svůj další pokus o načerpání vědomostí. Učila jsem se po nocích, pracovala o víkendech. Četla o trendech v železniční dopravě, kreslila spotřebu v energetice, vymýšlela pojištění ve vodárenství, psala nabídky na různá témata.

Teď můžu dělat v IT. S IT nemám nic společného. Všechna ta virtualita, digitalizace, doménové controllery a firewally už mě ale nestraší. Záda mi kryjí kolegové i externí dodavatelé klienta. Teď naposledy jsem přežila vystěhování datového centra. Dokážu zorganizovat migraci aplikace, a i ji zrealizovat, mluvit o křížovém backupu, loadbalancovat…

Zjistila jsem, že víc než perfektně znát téma znamená umět poslouchat, co klient říká, nedosazovat si své domněnky, rozumět mu, proč to či ono chce. A pak hodně pracovat. Přitom si klidně přiznat, že něčemu nerozumím a že proti mně (a když se k nám přidáš, tak pak i s tebou) stojí větší expert.

Pro mě je na naší práci skvělé, že si můžu vybírat témata, která mě baví, a bavit se s lidmi, kteří něco umí. A neomrzelo mě to ani za těch x let. Proto pokud chceš pracovat a dělat stále něco nového, můžeš mi věřit: “Ty patříš k nám.”

grant_thornton_kariera_technology_karolina.jpg

Nastoupila jsem už na škole a diplomku jsem zvládla

Katka: Do Grant Thornton Advisory jsem nastoupila v rámci posledního ročníku magisterského studia na ČVUT FEL s tím, že v horizontu půl roku završím své dosavadní studium, takříkajíc „chybí mi jen diplomová práce a státnice“. Cesta to byla nakonec o něco složitější, než jsem původně zamýšlela, o to víc si vážím podpory ze strany týmu, což obecně považuji za jednu z předností GTA.

Obdobně jako mé studium nebylo přímočaré ani mé působení v týmu Technology. Začínala jsem jako Business Analytik a byla k ruce všem tehdejším členům týmu. Skvělé bylo, že jsem měla možnost vyzkoušet si práci i s jinými kolegy, např. ze Service Unit Digitalisation&Strategy, kde jsem se spolupodílela na projektech z odvětví telekomunikací či energetiky. Před nástupem do GTA jsem působila jako projektový manažer v ICT a po necelém roce působení na projektech mimo ICT a mnoha získaných zkušenostech z různých odvětví jsem se rozhodla vrátit zpět k ICT. Tedy začala jsem úzce spolupracovat s týmem Technology, kam jsem následně finálně přestoupila.

Mám ráda, když realizované aktivity mají předem definovaná pravidla hry. Proto se zaměřuji především na projekty vztahující se k auditu IT služeb. Zpracovávám ale i znalecké posudky a odborná posouzení, na kterých mě baví nalézat odpovědi na položené otázky v poskytnuté dokumentaci a na základě rozhovorů s pracovníky na straně klienta.

Pořád nevím, jak jsem se octnul v Technology, ale ani trochu nelituju

Lukáš: Celý život jsem se potýkal s nadměrnou zvědavostí a mj. kvůli ní se nedovedl rozhodnout, co chci v životě dělat. Na střední škole jsem usoudil, že budu právníkem, načež jsem hned v prváku VŠ zjistil, že tím se živit nechci. Práva jsem však přesto vystudoval a po nich znovu nevěděl, co dále. Před půl rokem jsem to zkusil u Grant Thornton, o kterých jsem se dozvěděl skrze Facebookovou kampaň, a hned výběrko mě upřímně nadchlo – především kvůli sympatickým a zajímavým lidem, se kterými jsem měl možnost se, byť krátce, potkat.

Nastoupil jsem pár dní po výběrku a poněkud zděšeně zjistil, že jsem byl zařazen do týmu Technology, ačkoliv jsem moderní technologie přestal sledovat zhruba ve chvíli, kdy mi rodiče koupili GameBoye někdy na základní škole. Hned první den v práci jsem se účastnil schůzky s vedením pražského Magistrátu a po půl roce dnes sám zastupuji Technology tým na několika projektech, např. pro ministerstvo a jednu z největších energetických společností. A když není do čeho píchnout, stačí říct a mohu se podílet na všem okolo mě – od aktivit týkajících se interního časopisu po Evropskou kosmickou agenturu. A proto jestli ani ty nevíš, co dál, přijď to k nám zkusit! Přinejhorším z toho bude džus a kafe se zajímavými lidmi u pohovoru, který tě posune zas o něco dál.

> > Napiš mi na LinkedIn, odpovím Ti

Pracovat v takové firmě je pocta

Ivan:  V roce 1995 jsem začínal jako operátor zákaznických služeb a k dispozici jsem měl telefonní aparát, tlačítkový, a počítač s několika MS DOS aplikacemi. Jinak zápisník, papíry a spoustu šanonů s návody. Během dalších více než 20 let jsem přešel od používání pera, k použití elektronických zápisníků, úkolovníků, počítače, mobilního telefonu. Dnes již u mne nenajdete papír, vše online, dostupné z jakéhokoli zařízení, z jakéhokoli místa.

Ke změně přístupu držení informací mi pomohlo nejenom doba, ale i změna zaměstnání, oborů podnikání, pracovního prostředí a tlak být neustále k dispozici, připraven řešit, nastalé situace.

Do roku 2023 jsem vstupoval již se zkušenostmi v oblasti řízení projektů, implementace informačních systémů, provádění auditů v oblasti firemních procesů, kybernetické bezpečnosti a ochrany osobních údajů. A protože jsem stále otevřený učit se novým věcem, přijal jsem v roce 2023 dvě výzvy.

První výzvou pro mne je pozice lektora Enterprise architektury a metodiky Togaf. Druhou pak nabídka od GT Advisory na pozici Senior Consultant. Možnost využít svých zkušeností a dát je k dispozici v takové firmě, jako je GT pro mne byla, je, pocta. Zatímco pro některé je můj rozsah zkušeností neuchopitelný, tady to je výhodou.

Hned v prvních měsících jsem dostal příležitost podílet se na různých projektech GT Advisory a se zkušenými kolegy vytvářet výstupy dle přání zákazníků. Rozsah, který GT nabízí je úžasný, protože tedy nejde o stereotyp, který by Vás unavoval, ale o realizace v různé struktuře, zadání a v týmu, který je vždy vytvořen podle potřeby a z kolegů, kteří mají v dané problematice zkušenosti.

 

Nejvíc mě tu baví lidé, všichni mají skvělý smysl pro humor

Adam: Jsem tu od roku 2022. Hned po nástupu jsem naskočil do prvního projektu. Ačkoliv jsem měl s Technology, a konkrétně s modernizací informačních systémů, minimum zkušeností, ihned jsem se zúčastnil schůzek a podílel jsem se i na tvorbě závěrečné zprávy. V následujících měsících po nástupu mě ještě zaměstnávaly znalecké posudky, které mě připravily na práci konzultanta ještě více.

Co mě na našem prostředí baví nejvíce jsou bezpochyby lidé, od šéfa po backoffice, jsou všichni skvělí lidé se smyslem pro humor. Proto jsem se i začal angažovat v našem interním časopise, kterým se snažíme práci trochu odlehčit. Do toho každý týden posílám koláže na interní schůzky, kdy vždy někdo z týmu představuje nějaký projekt, případně zajímavost, která se mu v životě naskytla.

Za rok, co jsem v GT jsem se toho spoustu naučil, dokonce tolik že mohu říct, že toho nevím mnohem víc, než kolik jsem toho nevěděl v den nástupu, a to je super ne?

> > Napiš mi na LinkedIn, odpovím Ti

Web tymjenejvic.cz říká:
This is a warning message.