Vyber si pozici Potkejme se
Zůstaň v kontaktu

Business Risk Services: Poznej náš tým!

  • Úvod
  • Příběhy našich lidí

Chceš vědět, jak se pracuje pod vedením Pavla Prokopa, našeho Senior Managera v oblasti Business Risk Services? Zajímají tě kariérní cesty jednotlivých členů jeho týmu? Pak rozhodně čti dál a pokud tě vyprávění našich kolegů zaujme, tak neváhej a přihlas se k nám na výběrko prostřednictvím inzerátu Business Analyst v týmu BRS.

Co děláme v BRS a jaká je role ve skupině?

Pavel: V consultingu jsem od roku 2005 a za tu dobu jsem i prošel desítkami projektů v různých odvětvích počínaje veřejnou správou, přes SME podniky až po velké mezinárodní korporace.

Dnes vedu tým, který poskytuje služby v oblasti řízení podnikatelských rizik (Business Risk Services, BRS). V rámci značky Grant Thornton v České republice jsme součástí skupiny Advisory a s kolegy pomáháme managementu řídit jejich organizace tak, aby z jakékoli krize vyšla organizace ještě silnější, než byla.

Při naší práci identifikujeme problémové/rizikové oblasti, hledáme vhodná řešení a následně je zavádíme do praxe. Našimi partnery na straně zákazníka jsou obvykle vrcholoví manažeři a dále compliance manažeři, risk manažeři, interní auditoři a také projektoví manažeři, se kterými řešíme konkrétní změnu v systému řízení, strategii nebo komunikaci.

Do týmu nyní potřebujeme další juniorní posily, které umí analyticky přemýšlet, mají smysl pro detail a nebojí se přicházet s novými nápady. Práce s námi ti přinese možnost být u velkých projektů pro různé firmy a také to bude výzva a reálné poznání business světa.

> > Napiš mi na LinkedIn, odpovím Ti

Globální znalosti a rozhled jsou opravdu důležité

Ondra: V týmu BRS jsem na pozici Senior Consultant. Moje cesta sem nebyla přímočará. Po dokončení střední školy jsem se odstěhoval do Skotska, kde jsem vystudoval dvě vysoké školy. První titul mám z psychologie a druhý pak z řízení lidských zdrojů. Po dokončení studia ve Skotsku jsem se v roce 2018 vrátil do Prahy a nastoupil do Grant Thorntonu jako Business Analyst v transakčním týmu.

V rámci transakčního týmu jsem se zaměřoval především na projekty Due Dilligence a finanční modelování, na kterých jsem se posunul až na pozici Senior Consultant. Během svého působení jsem velmi oceňoval a aktivně využíval možnost zapojení se i do projektů „ostatních“ týmů, ať už se jednalo o projekty strategického náboru, studie proveditelnosti, interní audity či ekonomicko-provozní analýzy. A právě během těchto projektů jsem si uvědomil, že mě rozmanité projekty BRS baví víc nežli „opakující se“ transakční poradenství – a tak jsem zašel za Pavlem a domluvil jsem se na mém přesunu do „jeho“ týmu.

V BRS se specializuji zejména na ekonomické analýzy, přičemž mezi mé nejoblíbenější projekty patří spolupráce s pražským dopravním podnikem (i když musím přiznat, že od té doby se mnou část známých odmítá jezdit MHD, jelikož s nadšením vyprávím, jakým vozem právě jedou a jaké mám s jeho provozem DPP zkušenosti).

Mimo „hlavní“ pracovní náplň se v GT také intenzivně zapojuji do interního běhu společnosti, kde pomáháme tvořit a šířit kulturu Grant Thornton.

> > Napiš mi na LinkedIn, odpovím Ti

Neustálé vzdělávání je tu přirozená nutnost

Karel: V týmu BRS pracuji od roku 2022 a zabývám se poradenstvím v oblasti řízení rizik, ESG, finančních trhů, compliance a interního auditu. Před nástupem do Grant Thornton jsem téměř celou pracovní kariéru pracoval v bankovnictví a dalších finančních institucích.

Během své praxe ve finančním sektoru jsem se postupně věnoval obchodům na finančních trzích, treasury, řízení rizik a korporátnímu financování. Řídil jsem projekty přípravy a rozvoje finančních produktů, zejména v oblastech projektového a korporátního financování a finančních derivátů a projekty implementace regulatorních pravidel. Podílel jsem se také na projektech implementace bankovních informačních systémů, projektech získání bankovní licence, projektech bankovní fúze a spolupracoval na dalších strategických a obchodních projektech. Také jsem spolupracoval na realizaci projektů financování investičních celků především v oblasti energetiky a strojírenství a připravoval projekty exportního financování a financování developerských projektů.

Po třiceti letech v bankovnictví se snažím své znalosti využít v poradenství. Zvykl jsem si rychle na nový styl práce, který není svázaný pevnou korporátní strukturou. Vyhovuje mi různorodá činnost, variabilita pracovních týmů a možnost pracovat se zkušenými a inspirativními partnery, ať již z řad kolegů či klientů. Na poradenství oceňuji práci na rozmanitých a většinou velmi zajímavých projektech a přirozenou nutnost stálého vzdělávání a získávání nových informací.

> > Napiš mi na LinkedIn, odpovím Ti

Začínal jsme už při škole

Kristián: V Grant Thornton pracuji na pozici Consultant. Momentálně se zaměřuji především na projekty spojené s udržitelným rozvojem společnosti, procesní management a risk management. V Grant Thornton jsem začínal ještě při škole díky čemuž jsem měl možnost skloubit znalosti ze studia v rámci projektů pro velké české i mezinárodní společnosti. Na GT nejvíce oceňuji tým lidí se kterými mám možnost spolupracovat a zkušenosti, které během své práce mohu získat.

> > Napiš mi na LinkedIn, odpovím Ti

Všichni mě tu podporují, abych jako konzultant rostl

Kristián Eddy: Do týmu BRS jsem nastoupil na pozici Junior Consultant na začátku roku 2023. Moje cesta do Grant Thorntnu je možná trochu neobvyklá, jelikož předtím jsem pracoval v oblasti Supply-Chain managementu pro jednoho z největších on-line retaileru na světě a v oblasti rychloobrátkového zboží (FMCG) pro největší pivovar v Africe. V rámci studia strategického řízení podniku (Strategic Business Management) na bakalářské a postgraduální úrovni na univerzitě v Pretorii, jsem se vždy s nadšením věnoval poradenskému odvětví, kde jsem viděl možnost pracovat na řadě zajímavých projektů pro různé klienty. A přesně to jsem našel, když jsem nastoupil do týmu Business Risk Services, kde jsem hned od začátku měl příležitost pracovat na projektech od malých rodinných výrobních firem až po velké mezinárodní společnosti.


V rámci týmu BRS se podílím především na projektech zaměřených na řízení rizik, ESG a také na interních risk auditů, včetně GDPR a SOX auditů. V týmu BRS a rovněž napříč celým Advisory neexistuje nudný den! Kromě bohatých zkušeností, které má seniorní vedení týmu a od kterých se jako junior mohu hodně naučit, si velmi cením toho, že mě všichni členové týmu povzbuzují a podporují v tom, abych jako konzultant rostl a zdokonaloval své dovednosti.


> > Napiš mi na LinkedIn, odpovím Ti

Web tymjenejvic.cz říká:
This is a warning message.