Vyber si pozici Potkejme se
Zůstaň v kontaktu

Kristýna Karásková: Pocit uvolněnosti, který jsem zažila na pohovoru, panuje v GT všude

  • Úvod
  • Příběhy našich lidí

Ve společnosti Grant Thornton jsem začala pracovat před měsícem, tudíž jsem úplným nováčkem. Nastoupila jsem na pozici finanční účetní, neboť účetnictví mě bavilo již od středoškolských studií, které jsem absolvovala na obchodní akademii ve svém rodném městě Jičíně. Když jsem si volila vysokou školu, Vysoká škole ekonomická v Praze pro mě byla jasnou volbou, protože dle mého názoru patří mezi špičku nejen v rámci České republiky.

Při studiu jsem začala pracovat v malé účetní společnosti, kde jsem zpracovávala účetní agendu několika společností. Rozhodně to byl skvělý začátek mé pracovní cesty, ale vzhledem k velikosti společnosti a drobným klientům jsem se nedostala k více zajímavým případům a postupně jsem cítila, že se zde není kam dále rozvíjet. Byl to pro mě jeden z hlavních důvodů, proč jsem po dokončení magisterského studia chtěla nastoupit do větší mezinárodní společnosti, která má mimo jiné mnohem různorodější a zajímavější klientelu.

O naší společnosti jsem se poprvé dozvěděla na sociální síti LinkendIn a ihned jsem Grant Thornton zařadila mezi firmy, kde bych se ráda ucházela o své první full time zaměstnání. Důvodem, proč jsem zde nabídku přijala, byla velmi příjemná, nestrojená a uvolněná atmosféra při pohovoru. Také se mně líbila možnost vyzkoušet si práci ve dvou týmech. Když jsem pak viděla budovu, ve které budu pracovat, byla jsem nadšená. Líbí se mi, jak jsou prostory moderní, vzdušné a prosvětlené.

Aktuálně většinu času trávím v týmu, který se zaměřuje na digitalizaci účetnictví, což bezpochyby je, ať už chceme či ne, budoucností nejen v této oblasti. Učím se pracovat s programy jako je WFlow nebo Rossum, které slouží pro vytěžování dat. Tyto nástroje jsem předtím znala pouze z účetních periodik, a proto jsem velice vděčná, že toho mohu být součástí. Za tu chvíli, po kterou zde pracuji, jsem ani jednou nepoužila šanon a papírové doklady, což otevírá zcela nové možnosti v rámci našeho oboru. V současné době mám přidělené dvě společnosti, kterým s pomocí kolegyní vedu podvojné účetnictví a zároveň se učím s výše zmíněnými programy a s účetním programem 6K.

Po měsíci v této společnosti mohu říct, že se mi tu moc líbí. Byla jsem nadšená z onboardingu, který byl uspořádán pro nováčky a já tak měla šanci poznat nové kolegy z jednotlivých service lines. Je tu přátelská atmosféra a pocit uvolněnosti, který jsem měla z pohovoru, zde panuje všude.

A co můžu říct o sobě? Kdybyste se zeptali mých přátel na to, jaká jsem, troufám si říct, že by vám odpověděli, že jsem komunikativní, společenský, pečlivý, vtipný člověk, který nepohrdne vychlazenou dvanáctkou. Ve volném čase ráda běhám, čtu knížky různých žánrů, koukám na seriály a trávím čas s rodinou.

Moje cesta v GT je teprve na začátku a těším se na nové výzvy a zážitky, které mě zde společně s Vámi čekají.

KDO JE KRISTýNA KARáSKOVá?

  • Je absolventkou bakalářského i magisterského studia oboru Účetnictví a finanční řízení podniku na Vysoké škole ekonomické v Praze
  • Je nováčkem v Grant Thornton na pozici finanční účetní
  • 2 roky zkušeností v malé účetní firmě
  • Má ráda kvalitní četbu, běh a seriály
Web tymjenejvic.cz říká:
This is a warning message.