Vyber si pozici Potkejme se
Zůstaň v kontaktu

Vladimír Toráč: Od soutěže SuperStar přes velkou čtyřku až do Grant Thornton

  • Úvod
  • Příběhy našich lidí

Když jsem se před patnácti lety v roce 2006 probojoval do top40 účastníků soutěže Česko hledá superstar, vypadlo to na slibnou pěveckou kariéru. Měl jsem slušně našlápnuto, lokální popularitu, pravidelné koncerty v rodném městě Jičíně, nicméně jsem vycítil, že showbyznys mi souzený není.

Po absolvování oboru Zdanění a daňová politika na Vysoké škole ekonomické v Praze s komplexním zaměřením na české a mezinárodní zdanění jsem svoji daňovou kariéru započal na pozici daňového konzultanta v týmu Global Employer Services v rámci společnosti Deloitte. V této společnosti jsem získal znalosti a zkušenosti, ze kterých čerpám do dnes, nicméně vnímal jsem, že je čas vydat se na jinou cestu.

Vladimir Torac 2.JPG

Po třech letech v Deloitte jsem obdržel zajímavou nabídku od Grant Thornton. Líbila se mi adresnost, pružnost a rychlost, se kterou mě skupina Grant Thornton oslovila. Žádná zdlouhavá výběrová řízení typická pro velkou čtyřku. Do GT jsem nastoupil jako certifikovaný daňový poradce na pozici senior konzultanta. V rámci mojí dosavadní téměř tříleté kariéry v GT jsem měl během své práce možnost pokrýt řadu oblastí daňového spektra - první rok jsem se specializoval pouze na oblast DPH, následující dva roky jsem svou pozornost zaměřoval spíše na projekty due diligence a zároveň jsem se vrátil k mé oblíbené tématice mezinárodního zdanění expatů (zaměstnanci vyslaní k práci do zahraničí), se kterou se pojily začátky mé kariéry ve velké čtyřce.

Až po zkušenosti v GT mohu říci, že se bavím tím, co dělám. Líbí se mi různorodost zakázek, máme opravdu skvělý, inteligentní a hlavně vtipný tým. Často nás bolí bránice od smíchu v kanceláři, když nejsme zrovna na home-office, což je mimochodem skvělý benefit, který se začal konečně hojně využívat i v GT.

Na daních je kouzelné to, že nikdo neumí všechno. Společnost Grant Thornton mi nicméně dala možnost vypracovat se na zkušeného daňového poradce alespoň v rámci mé specializace s možností dalšího kariérního růstu do budoucna.

KDO JE VLADIMíR TORáč?

  • Vystudoval obor Daňová politika na Vysoké škole ekonomické v Praze
  •  Od roku 2017 je certifikovaným daňovým poradcem
  •  Ve společnosti Grant Thornton pracuje téměř tři roky
  •  Zaměřuje se na zdanění mezinárodního zaměstnávání a projekty due diligence
Web tymjenejvic.cz říká:
This is a warning message.