Vyber si pozici Potkejme se
Zůstaň v kontaktu

Daniel Valeš: Nuda, šeď a monotónnost? Ne v Grant Thornton!

  • Úvod
  • Příběhy našich lidí

Možná i vy máte v mysli zakořeněné spojení „korporát rovná se nuda“. Možná si nás představujete jako cvičené opice, které se každý den dopotácí k počítači a o 20 (nebo víc!) hodin později od něj znavené odchází. Tak to vás překvapíme. Jsme lidi. A co víc, naše práce je různorodá. A co nejvíc, ještě nás i baví! Šok? Nevěříte? Třeba vás překvapí reportáž našeho kolegy z marketingového týmu.

Asi byste nečekali, že zrovna třetí dubnový týden bude něčím výjimečný, ale optikou marketingového týmu se dá směle nazvat supertýdnem. Šťastně se během něho totiž sešly hned čtyři akce. A přípravy vrcholily. Každá z úplně jiného soudku, v jiné lokalitě, s jiným cílem a na každé se spolupracovalo s jinými kolegy.

Tak jak jsme to všechno zvládli? S nadšením a skvělým týmem!

ELP – Emerging leaders programme (15. 4. – 18. 4.)

Je pondělí ráno a já vyrážím do hotelu v pražské čtvrti Smíchov. Čeká nás seznámení s dvěma hlavními organizátorkami z Anglie a Itálie. No seznámení… s Irenou už s nimi jsme kvůli přípravě akce v kontaktu už několik měsíců, konečně se ale potkáváme „offline“. Ladíme poslední detaily a předáváme jim téměř třímetrovou tabuli, kterou jsme speciálně pro tento event nechali vyrobit.

Je ale „supertýden“... Neztrácím tedy čas a vracím se do kanceláře, abych vypořádal i „běžnou agendu“. Připravím grafiky, odbavím maily a odpoledne už se přesunu k přípravě další akce – veletrhu pracovních příležitostí Šance na VŠE. Vozík, lehká posilovna, pár otoček výtahem E a auto je naloženo.

To by pro dnešek stačilo, mohlo by se zdát. Je ale „supertýden“.

Ještě ten večer už probíhá zahájení programu ELP, na který se sjelo 79 zástupců GT poboček ze zemí Evropy a severní Afriky. Na místě je vítáme welcome drinkem. Následují úvodní proslovy, mezi kterými zní i slova našeho partnera Ivana Fučíka, a … cesta domů.

V úterý brzy ráno totiž musíme s Irčou opět do akce. Program eventu pokračuje, a tak je opět potřeba naší pomoci, jelikož začalo školení, při kterém řešili účastníci případy simulující reálné spolupráce s klienty.

Čtyřdenní pražský program ale nebyl jen o manažerském školení, zahrnoval také odpočinkové aktivity, nenáročné hry s poznáváním památek v centru Prahy a na závěr si všichni vychutnali kulturní vložku v podobě tradičních valašských tanců.

Connect 2.0 články (6).png

Šance VŠE (16. 4.)

Je ale „supertýden“, takže se vracíme zpět do úterního rána. V době, kdy jsme s Irenou na ELP programu na Smíchově, již naši kolegové společnými silami sestavují stánek, který má nalákat příchozí studenty. Na ty u něj kromě dárkových předmětů a čerstvé kávy čekají také usměvaví zástupci našich service lines, kteří jsou připraveni zodpovědět jejich otázky a předat jim své rady.

V průběhu dopoledne se i já přesouvám ze Smíchova do atria Rajské budovy, kde přikládám svou pomocnou ruku k dílu a snažím se věnovat společně s ostatními všem návštěvníkům a zvědavým tvářím okolo našeho stánku.

Connect 2.0 články (7).png

I když fakt, že je supertýden, opakuji stále dokola, běžná agenda to nijak nereflektuje a odmítá se sama udělat. Jsa stále na veletrhu, přesouvám se do jednoho z alespoň trošku tišších rohů univerzity a připravuji německý a anglický newsletter pro naše klienty. Články do něho jsem naštěstí stihl zveřejnit již v pondělí večer.

Po skončení akce balíme stánek a přesouváme se s kolegou Petrem zpátky do kanceláří, kde uklízíme propagační předměty a další den už nás čekal klidnější program v kancelá… Nikoliv! Hned další ráno už jsme museli být na cestě.

Revize 1.0 (18. 4.)

Je středa 17. 4. a máme přesně 24 hodin do začátku ideové konference zaměřené na zkvalitnění života v Karlovarském kraji do roku 2030, a tak balíme připravené prezentační prvky a sedáme do auta.

Jelikož jsme jedním ze tří hlavních partnerů akce, chtěli jsme si dát záležet, a tak jsme v posledních dvou týdnech jeli na plné obrátky. Vytvořili speciální webovou microsite, zrealizovali náš nápad na reklamní „tombstone“, a také vyfrézovali jednotlivé pilíře úspěšné restrukturalizace kraje na naše dřevěné hlavolamy.

Connect 2.0 články (8).png

Do Varů dorážíme lehce před polednem a rovnou míříme naši prezentaci instalovat. Po obědě hned vyrážíme zpět do Prahy a já mám před sebou vyhlídku odpoledne, během kterého, doufám, doženu příval hromadících se tasků v emailové schránce.

Ve čtvrtek ráno už dorazili návštěvníci konference a všech 73 řečníků, mezi kterými byl i náš zástupce a partner Tomáš Brabenec. Ten během své prezentace představil konkrétní návrhy, jak celý proces restrukturalizace regionu uvést do pohybu.

V tu samou dobu jsem však zpět na Smíchově na ELP programu, kde opět s Irenou pomáháme s komunikací a operativou a odtud mě pak čeká cesta zpět do kanceláře. Petr mezitím vyráží směr Karlovy Vary, aby naši instalaci zrušil.

Na programu nám tak po studentském veletrhu, odborné konferenci a interní vzdělávací akci zbývá poslední z eventů plánovaných na tento týden.

Project Management Championship (20. 4.)

Tříkolová soutěž prověřující teoretické znalosti projektového řízení a jejich aplikaci na reálných případových studiích. I u této akce jsme byli v pozici hlavního partnera, a dokonce jsme měli tu čest, že se národní kolo soutěže uskutečnilo přímo u nás na Pankráci v prostoru kanceláří Parkview.

Tady se na organizaci podílela hlavně pořádající organizace IPMA Young Crew ve spolupráci našich kolegyň z Advisory. Naše role je, uff, jen v přípravě externí komunikace a dárků pro vítěze soutěže, kterým se, pro úplnost, stal tým z Vysoké školy ekonomické v Praze.

Connect 2.0 články (9).png

Suma sumárum, práce v Grant Thornton otevírá opravdu mnohé dveře a nespočet kariérních cest. Ale to nejdůležitější je, že vám naši zkušení a kolegové, kteří za sebou ve světě byznysu mají mnoho úspěchů, poradí vybrat si tu pro vás nejvhodnější a navíc vám ji pomůžou prošlapat. Zkrátka, u nás prostě platí, že tým je nejvíc.

Web tymjenejvic.cz říká:
This is a warning message.