Vyber si pozici Potkejme se
Zůstaň v kontaktu

Grantastická Jizerská 50

Jizerská 50 má za sebou 56. ročník. K úspěchu legendárního závodu v běžeckém lyžování podruhé přispěla i podpora Grant Thornton. Fialové barvy byly v Bedřichově tento rok hodně vidět, a to nejen obrazně. Rozdali jsme tisíce čajů, vyslechli a odvyprávěli stovky příběhů, oblékli desítky mistrů, postavili dvě firemní štafety a jednoho partnera dokonce na start hlavního závodu.

„Klubovna“ Klubu mistrů

Vedle toho, že patříme mezi oficiální partnery Jizerské 50, hrdě podporujeme i ty nejvěrnější a nejvytrvalejší účastníky tradičního jizerskohorského běhu, a sice členy takzvaného Klubu mistrů. Privilegium členství v této vybrané společnosti nesou borci, kteří 50km trasu zdolali minimálně třicetkrát.

Řady Klubu se i letos rozrostly. Novým členům bylo během slavnostního ceremoniálu přiděleno speciální fialové číslo, které kromě loga Grant Thornton nese jejich jméno. A podobně jako se v hokejovém světě „vyřazují“ čísla na počest významných hráčů, i číslo v Klubu mistrů zůstává navždy spojeno právě s jeho nositelem.

„Klubovnou“ Klubu mistrů byl náš stánek. Každý z mistrů tam mohl přidat podpis ke svému medailonku na stěně slávy, vyfotit se, trochu zavzpomínat, a hlavně se potkat se svými letitými souputníky. Organizátoři navíc v našem Grant Thornton zázemí každý den natáčeli živý rozhovor s jedním z mistrů.

 dsc06813.jpg (672 KB)

To jste dovezli z „Vasáku“?

Pod fialovou střechou našeho stánku se nestřídali pouze mistři, ale i tisíce dalších návštěvníků bedřichovského stadionu. Děti zaujala zejména naše „vítězná“ fotostěna, starší ročníky zase běžkařské tipy a detaily o naší společnosti. S ohledem na nevlídné počasí se ale brzy hlavním artiklem stánku Grant Thornton stal borůvkový čaj.

V kontextu dálkových běhů asi neexistuje známější občerstvení než borůvková polévka. Ta se už od roku 1958 podává v rámci legendárního Vasova běhu. Náš borůvkový čaj nejednomu „laufaři“ s ikonickým švédským pokrmem asocioval. Otázka „To máte tu polévku z Vasáku?“ se tak dostala do TOP 2 nejčastějších otázek v našem stanu. V tomto smyslu ji porazil už pouze dotaz „To je zadarmo?“.

 dsc06182.jpg (565 KB)

Olympijští vítězové, mistři světa a pak my

I když s respektem, byli jsme odhodlaní reprezentaci našich barev přenést z firemního stanu i do závodní stopy. Jako první se této úlohy zhostili Alena Bílíková a Michal Houška na 17km trati. O den později už na startu firemních štafet stály dvě naše čtveřice. A že se mezi jmény jako Neumannová, Koukal, Šlesingr, Moravec nebo Soukalová neztratily, dokazují výsledky. Štafeta #tymjenejvic se umístila na 36. místě a kvarteto s názvem Grantastic se dokonce vešlo do první desítky pořadí!

dsc06291.jpg (788 KB)

Vyvrcholením celého programu je samozřejmě samotná Jizerská 50. I na jejím startu měly barvy Grant Thornton zastoupení. Vedle ostříleného Jana Zvolského se na start postavili i dva premianti - Filip Blažek a náš partner Tomáš Brabenec. Když nám závodníci z elitních vln začali vyprávět, že těžší (horší) podmínky snad nepamatují, začali jsme o něj mít mírnou obavu. Tu ale zanedlouho rozpustil široký úsměv, se kterým Tomáš dojížděl do cíle. „Jako šupinky dobrý, jen jsem teda původně neplánoval, že kvůli nim budu muset běžet i z kopce dolů,“ zhodnotil bezprostředně po dojetí s humorem sobě vlastním.

dsc06874.jpg (660 KB)

Web tymjenejvic.cz říká:
This is a warning message.