Vyber si pozici Potkejme se
Zůstaň v kontaktu
  • Úvod
  • Články
  • Podporujeme rozvoj české podnikatelské sféry

Podporujeme rozvoj české podnikatelské sféry

Téměř dvě třetiny malých a středních firem v Česku očekávají v důsledku dopadů války na Ukrajině a rostoucí inflace v letošním roce propad svých příjmů. Největší část z nich – necelých třicet procent – odhaduje pokles příjmů mezi 10 a 25 procenty. Každá pátá firma očekává pokles tržeb o více než 25 %. Vyplývá to z aktuálního průzkumu platformy na podporu podnikání DoToho!, za kterou stojí pražské podnikatelské centrum OPERO a Pražský inovační institut. Jak na tuto situaci reagujeme?

Záleží nám na rozvoji českého podnikatelského prostředí, proto jsme se do iniciativy DoToho! aktivně zapojili. Tato platforma propojuje zkušené mentory a podnikatele s malými a středními firmami, které potřebují posunout své podnikání na novou úroveň – ujasnit si vizi, inovovat a nastartovat svůj další růst. Program vznikl z iniciativy pražského byznysového centra Opero a Pražského inovačního institutu. Hlásit se do něj mohou podniky s obratem od 3 do 300 milionů korun. Pro letošní rok je cíl v rámci celé ČR napomoci s restartem a oživením byznysu 300 malých a středních firem.

dsc02942.jpg (713 KB)

V roli mentora se do programu zapojil i David Pirner, managing partner Grant Thornton. Po dobu několika měsíců věnoval svůj čas zdarma svému „menteemu“ Jakubovi Moravcovi, zakladateli firmy Mokuso a pomáhal mu především s nastavením svého byznys modelu. Před začátkem mentoringu byl chod firmy závislý na Jakubovi. S Davidem tedy pracovali na změnách procesů, delegování a stanovení dlouhodobých obchodních cílů, které potřebují Jakubovu pozornost více než každodenní operativa.

Právě v současné době firmy v programu přehodnocují své strategie a obchodní modely a řeší efektivnost procesů. V době pandemie se naopak většina mentoringu týkala rozvoje e-commerce a marketingu. Pro všechny podnikatele je podle Davida zásadní, aby byli schopni rychle reagovat na změny a mysleli strategicky.   

Podívejte se na web DoToho! a přihlaste se jako podnikatel, mentor nebo expert.

Poslechněte si podcast Davida Pirnera na téma „Nejhorší možné scénáře“, ve kterém mluví také o ochotě firem i lidí riskovat.

Web tymjenejvic.cz říká:
This is a warning message.