Vyber si pozici Potkejme se
Zůstaň v kontaktu

Brno: Poznej náš tým!

  • Úvod
  • Příběhy našich lidí

Pobočka jak Brno

 Být příliš pragocentrický není moudré, a proto tento text cestuje 200 kilometrů po dálnici D1 do moravské metropole. Zde má Grant Thornton pobočku se šesti ženami, které jsme vyzpovídali.

Kolik vás v brněnské pobočce pracuje a v čem jste odlišní od pobočky pražské?

Marcela (tax): Momentálně nás je v Brně šest, a to v ryze ženském kolektivu. A největší rozdíl mezi námi a Prahou je v tom, že každá z nás může říct, že zná všechny kolegyně z kanceláře.

Co máte oproti Praze lepší?

Dita (accounting): Oproti Praze máme kancelář pouze v jednom patře, takže se nemusíme dlouho hledat, a tak se každý den všechny potkáváme. Navíc nemáme open space, ale vlastní kanceláře, kde sedíme po dvou lidech.

grant-thornton-brnicko.JPG

Na jakých zajímavých projektech právě teď pracujete?

Katka (tax): Uf, každý projekt je zajímavý. Ale teď nás asi nejvíc baví klient (společnost specializovaná na instalace eskalátorů), kterému je ČR malá, a tak se činí i ve Švédsku a chystá dlouhodobý projekt i v Německu a dalších zemích. My spolu se zahraničními GT zajišťujeme, aby měl po daňové a účetní stránce veškerý support, a hledáme nejlepší možné řešení – tedy z pohledu daní (daně z příjmů, DPH, srážkové daně apod.), účetnictví, mzdové agendy dle českých i zahraničních pravidel atd., což je i super zpestření před „daňovou sezónou“, která začne v novém roce, kdy nás zase nejvíc vytíží přípravy přiznání k dani z příjmů právnických i fyzických osob.

Dita (accounting): No, na jakých zajímavých projektech? Účtujeme jak o život, ale je to zajímavé, protože tím pádem je každý den vlastně jiný. A jak fungujeme bez papírů, je to prostě paráda.

 

Co v Brně plánujete pro rok 2024?

Dita (accounting): V únoru bychom měly přivítat novou kolegyni.

Katka (tax): Stabilizovat se a posílit po stránce personální i klientské a dál budovat jméno GT v Brně, rozvíjet pobočku po malých krůčcích kupředu. 

Jste v kontaktu s kolegy v Praze? Setkáváte se někdy osobně?

Marcela (tax): Jelikož jsem do GT nastoupila v době covidové, trvalo poměrně dlouho, než jsem poprvé potkala kolegy z Prahy osobně. Ale po pár absolvovaných firemních akcích jsem teď v kontaktu s kolegy z Prahy a s některými jsme dokonce šli na pivo už i v Brně.

Kde se v Brně nacházíte a líbí se vám místo, kde pracujete?

Lucia (accounting): Brněnská pobočka se nachází na ulici Smetanova v těsné blízkosti Tyršova sadu, kam máme výhled z kanceláří. Z kanceláře se dostaneme do cca 5 minut do samého centra, což je moc fajn. Obzvlášť v tomto předvánočním čase se všechny rády potkáme u vánočního stromu se svařákem v ruce. Obecně tím, že je Brno menší než Praha, máme k sobě i u nás na pobočce tak nějak blíž.

Koho byste rády přivítaly v týmu? 

Katka (tax): Máme místo jak pro seniorní, tak juniorní kolegy. Přijďte k nám na kafe poznat nás osobně. 

Senior consultatnt daňového týmu - Brno 

Odborný asistent/ka v daňovém oddělení - Brno 

Web tymjenejvic.cz říká:
This is a warning message.