Adam Friedl: Mám své vysněné zaměstnání

  • Úvod
  • Příběhy našich lidí

Do Grant Thornton jsem nastupoval ještě během studií přibližně před třemi měsíci na pozici junior business analytika. Asi jako každý při nástupu do své nové práce jsem byl plný očekávání a nadšení. Zároveň jsem ovšem pociťoval nervozitu a strach z nové firemní kultury a kolektivu, který mě čeká. Již při výběrovém řízení jsem byl překvapen milou a přátelskou atmosférou. Své první dny po nástupu jsem již věděl, že práce v Grant Thornton byla správná volba. V oddělení Appraisal, kam jsem já osobně nastupoval, jsme parta mladých lidí, kteří jsou vedeni zkušenými manažery, kteří jsou vždy ochotni poradit a s čímkoliv pomoci.

Během posledního semestru bakalářského studia na Vysoké škole ekonomické v Praze jsem nastoupil do svého prvního seriózního zaměstnání. Jednalo se o Trainee program v oddělení CRM (Customer Relationship Management) v Raiffeisenbank a.s. Hlavní náplní mé práce byl dohled nad marketingovou a komunikační strategií. Práce to byla zajímavá, rozmanitá a Raiffeisenbank a.s. jakožto zaměstnavatel byl skvělý a naučil jsem se ohromné množství věcí. Během těchto dvou let jsem začal zjišťovat, že mě čím dál více přitahuje práce konzultanta, a tak jsem se rozhodl vrátit na školu a dodělat si magisterský titul, což by mi vstup do tohoto světa ulehčilo. Během studií jsem se skrze vedlejší specializaci zaměřil na oceňování podniku a jeho majetku a během posledního semestru jsem opět začal hledat teď už své vysněné zaměstnání.

DSC06851.JPG

Během studia vedlejší specializace Oceňování podniku a jeho majetku jsem přišel do styku s několika zaměstnanci společnosti Grant Thornton, kteří se řadí mezi špičku na českém trhu v oboru. Po úspěšném absolvování výběrového řízení jsem byl nadšený a zároveň nervózní, že mám s takovými „profíky“ pracovat. Po prvních třech měsících ve společnosti Grant Thornton mohu říci, že jsem ve všech směrech spokojený. Všichni mě mezi sebe přijali a jsou velmi nápomocní při jakýchkoliv mých dotazech a nesnázích. Manažeři a vedoucí pracovníci se zajímají a už od začátku mě zapojují do reálných projektů. Všichni mě tu berou jako kolegu, ne jako studenta, který by měl dělat kafe a sešívat papíry. Organizují se pravidelné týdenní interní přednášky na různá témata a další rozvoj zaměstnanců je tu silně podporován.

KDO JE ADAM FRIEDL?

  • Student podnikohospodářské fakulty na Vysoké školy ekonomické v Praze se specializací oceňování podniku a jeho majetku
  • Při bakalářském stupni studia si vyzkoušel práci na centrále jedné středně velké banky
  • Do Grant Thornton nastupoval v březnu 2021 jako junior business analytik
  • Je součástí týmu Appraisal