Vyber si pozici Potkejme se
Zůstaň v kontaktu

Karolína Blažková: Důležité je nebát se udělat krok do neznáma

  • Úvod
  • Příběhy našich lidí

Kdy ses rozhodla, že brigádu vyměníš za práci v oboru?

Loni jsem na podzim strávila čtyři měsíce na Erasmu ve Francii, kde jsem studovala francouzštinu jako druhý jazyk. Chtěla jsem se primárně rozmluvit. To byla dobrá zkušenost, škoda jen, že jsme museli program kvůli pandemii covidu zkrátit. Měla jsem plán, že po svém návratu z Erasmu už budu chtít získat nějaké reálné zkušenosti, jelikož doposud jsem pracovala jen brigádně v CineStar v Hradci Králové. Když jsem se vrátila z Francie, své CV jsem poslala asi do čtyř firem.

Proč audit?

Rozhodovala jsem se mezi účetnictvím nebo auditem, ale nakonec jsem se rozhodla pro audit kvůli jeho rozmanitosti. Také jsem chtěla poznat a naučit se více věcí než jen účtovat doklady. Věřila jsem, že v auditu budu mít šanci pochopit, jak skutečně funguje podnikání a budu mít možnost podílet se na různorodých auditních zakázkách.

Jak si se dostala do Grant Thornton?

Moje spolužačka, se kterou také hrajeme volejbal, pro Grant Thornton pracuje. Přes její sociální sítě jsem se dostala k inzerátu do auditního týmu. Do BIG 4 se mi nechtělo, jelikož spolužáci neměli moc dobré zkušenosti – byli hozeni do vody a nikdo se jim moc nevěnoval. Má spolužačka měla s Grant Thornton zcela odlišnou zkušenost, rozhodla jsem se tedy pro GT.

Jaké byly první dny v GT?

Měli a stále se mnou mají velkou trpělivost, všichni v týmu jsou na mě hodní. Když něco nevím, a zatím je toho opravdu hodně, mohu se kdykoli zeptat, kolegové mi se vším pomůžou, všechno mi vysvětlí.

Karolína Blažková Audit Grant Thornton 2.jpg

Co bylo nejtěžší na začátku? A co ti pomohlo?

Nebát se, abych něco nepokazila. Je nutné hodně komunikovat a snažit se ptát. Lidi kolem mě mi vždycky pomohli.

Co tě na této práci baví?

Oceňuji možnost flexibility, protože standartně chodím do práce 3 dny a 2 dny mám online výuku. Teď ve zkouškovém období jsme se domluvili, že budu chodit jen 2 dny, abych se stihla připravit na zkoušky. V tomto ohledu mám u svého manažera velkou podporu a jsem za to moc ráda.

Mám po delší době pocit, že dělám věci, které mají smysl. Není to jen administrativa, ale mám možnost se podílet na dílčích odborných částech auditních projektů. Je skvělé, že  se podíváme i za klientem. Kolegové jsou strašně fajn a ochotní s čímkoli pomoci – to je pro mě nejvíc.

Jak lze zvládat práci a školu v době koronaviru?

Hodně mi chybí sociální kontakt, proto jsem se těšila do kanceláře, abych potkávala lidi ze svého týmu. Na online výuku jsem si zvykla, ale chybí mi potkávání se. Je to sice úspora času, ale osobní kontakt to nahradit nemůže.

Karolína Blažková Audit Grant Thornton 1.jpg

Kde se vidíš za dva roky?

Dodělám vysokou školu a dál se chci rozvíjet v auditu. Práce mě baví a vím, že se toho musím ještě mnoho naučit.

Co bys poradila studentům, kteří přemýšlí o auditu?

Z vlastní zkušenosti vím, že to dává smysl, posune vás to dál a do budoucna to otevírá hodně možností. Nebát se kroku do neznáma. Já jsem například sestavování výkazu v minulosti znala jen teoreticky ze školy ze cvičebnice a dnes je připravuji pro konkrétního klienta. A když si s něčím nevím rady, tak vím, že se mohu zeptat.

Co děláš, když se nevěnuješ práci nebo škole? Už máš plány na léto?

Mám ráda cestování. Od malička hraji volejbal, baví mě na něm jeho týmovost. Nejvíce si ale vyčistím hlavu při běhání, ideálně tak při 10 km. Na to si udělám čas alespoň 2-3 týdně. Má oblíbená trasa vede přes Folimanku kolem Botiče.

Na léto mám v plánu Portugalsko, kde budeme surfovat, také ferraty na Slovinsku nebo přechod hor v Nízkých Tarách.

KDO JE KAROLíNA BLAžKOVá?

  • Vystudovala Vysokou školu ekonomickou, Fakultu financí a účetnictví, obor finance.
  • Hodlá navázat magisterským studiem, obor zdanění a daňová politika.
  • V Grant Thornton pracuje na pozici asistentky v auditním týmu.
  • Ve svém profesním životě se rozhodovala mezi účetnictvím a auditem, ale nakonec zvítězil audit.
  • Ráda se věnuje cestování a nejlépe si vyčistí hlavu při běhání.
Web tymjenejvic.cz říká:
This is a warning message.